Холодильник зсередини

Усередині холодильника циркулює холодоагент. Він може бути як в рідкій, так і в газоподібному формі (фазі). 

1. Випаровуючись, холодоагент переходить з рідкого стану в газоподібний, відбираючи тепло у навколишнього середовища і роблячи її більш холодної. Це відбувається за принципом краплі спирту або будь-який інший леткої рідини, що лежить на Вашій долоні. Ви відчуваєте холод при випаровуванні спирту (рука стає трішки холодніше).

2. При переході рідини до пару тиск холодоагенту зменшується. Це відбувається при перебігу потоку рідини крізь сопловой насадок або капілярну трубку. Даний процес можна порівняти з роботою балончика з аерозолем. Уявіть, що аерозоль - це рідкий холодоагент на боці високого тиску, сопловой насадок - це капілярна трубка холодильника, а навколишній простір - це випарник. 

3. Для перекладу газоподібного холодоагенту в рідкий стан пар потрібно знову стиснути до високого тиску і температури. Для цієї мети використовується компресор. 

4. Стиснення пара відбувається так само, як якби Ви накачували повітрям камеру велосипеда. Ви відчуваєте, що насос розігрівається в Ваших руках, коли ви стискаєте повітря. 

5. Пар під високим тиском і температурою надходить в конденсатор. Там він охолоджується і конденсується так, як вони вбирають вологе повітря на холодній поверхні. Після цього рідкий холодоагент по трубах тече назад у випарник. 


Для того, щоб побачити, що відбувається в трубах, клацніть кнопкою миші.